ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان آب دریا برای پرورش زیتون

آب دریا برای پرورش زیتون

دولت سعودی بزرگترین مزرعه زیتون به وسعت ۷۳۰۰هکتار با ۵ میلیون اصله درخت زیتون با آب دریا ایجاد کرده تا از روغن استصحال شده به مردم کشورش دهد تا مبادا از روغن های پالم استفاده کنند و سونامی سکته های قلبی ، مغزی و سرطان پیش بیاید ، تحقیقاتی که دانشگاه علوم غذایی و بهداشتی مریلند در کشور عربستان انجام داده است نشان می دهد که از ده سال قبل که این مزرعه با تمام ظرفیت به تولید نشسته است و محصولات متنوع روغنی آن در کشور به وفور و ارزان در دسترس همگان است میزان ابتلا به انواع سرطانها در این کشور ۶۷٫۳۴ درصد کاهش داشته است ...

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ساخت بزرگترین مزرعه عمودی جهان در نیوجرسی

ساخت بزرگترین مزرعه عمودی جهان در نیوجرسی

این مزرعه عمودی با 70 هزار فوت مربع زمین6503.213)متر مربع) نهمین مزرعه بزرگ جهان محسوب می شود. این زمین هرساله ظرفیت برداشت 2 میلیون پوند غذا را خواهد داشت و در مقایسه با بخشهای پرورش مواد غذایی 95 درصد آب کمتری مصرف می کند. در این مزرعه بیش از 250 نوع سبزی با استفاده از لامپ های ال ای دی پرورش داده می شود. در این نوع مزارع نیازی به نور خورشید یا خاک نیست. مرکز مطالعاتی "ایرو فارمز" از سال 2004 تاکنون با استفاده از روش "ایروپونیک" به مبارزه با بحران جهانی غذا پرداخته است. ایروپونیک روشی است که در آن ریشه های گیاه در یک محفظه تاریک بوسیله محلولی غذایی تغذیه می شوند. ایروفارمز در وبسایت خود نوشت: استفاده از این فناوری باعث تسریع چرخه برداشت، قابل پیش بینی بودن نتایج، ایمنی مواد غذایی و کاهش اثرات زیست محیطی می شود.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان بزرگترین مزرعه سرپوشیده جهان در ژاپن

بزرگترین مزرعه سرپوشیده جهان در ژاپن

ژاپنی ها برای صرفه جویی در آب و خاک و مکان و همچنین بهره بردن بیشتر از محصولات، دست به ایجاد بزرگترین مزرعه سرپوشیده یا همان داخلی نموده اند و یکی از کارخانه های پیشین شرکت سونی در ژاپن را به بزرگترین مزرعه داخلی جهان تبدیل کردند.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان قنات قصبه گناباد شاهکار آبی منحصر به فرد در جهان

قنات قصبه گناباد شاهکار آبی منحصر به فرد در جهان

قنات قصبه شهرستان گناباد با سابقه بیش از 2500 سال به عنوان قدیمی و عظیم ترین قنات کشور شاهکار تمدن تاریخ بشر در تامین آب و چشم انداز توسعه گردشگری در این منطقه و میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

    //isti.ir/Xxc