تجهیزات نوین آبیاری به کمک کشاورزان آمد تا بهره‌وری از منابع آبی بیشتر شود

روش‌های نوین آبیاری یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان به کمک کشاورزان آمد تا مصرف و بهره‌وری منابع آبی کشور بهینه شود.

شرکت پایا بسپار آریا از مجموعه‌های فناورانه‌ای است که به همت جمعی از متخصصان ایرانی ایجاد شد و به عنوان یکی از پیشگامان صنعت آبیاری ایران در تلاش است تا به یکی از دغدغه‌های کشاورزان که خرید لوازم باکیفیت و کاربردی فعالیتشان است را کاهش دهد. این کار را هم با تولید محصولاتی با کیفیت انجام می‌دهد.

در این نوع تجهیزات و سیستم‌های بارانی، کیفیت و دوام شیرآلات، اتصالات، آب‌پاش‌ها و سایر ملزومات نقش بسزایی را در بازدهی آبیاری ایفا می‌کنند. از مزایای تجهیزات آبیاری بارانی ویسپار می‌توان به کیفیت و استحکام بالا، قابلیت تعویض قطعات، مقاومت در برابر نور خورشید و مواد شیمیایی، طول عمر بالا و تست صد در صد قبل از خروج کارخانه اشاره کرد.

آب‌پاش آلومینیومی یکی از تولیدات این شرکت است. به گفته محمود رجبی مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، این آبپاش مشابه با آبپاش آمبو شرکت سایم ایتالیا طراحی و تولید شده است. شرکت پایا بسپار آریا برای بهبود عملکرد و طول عمر آبپاش آلومینیومی ویسپار تغییراتی را در طراحی و قطعات داخلی آبپاش نسبت به نمونه مشابه خارجی و محصولات داخلی اعمال کرده است.

وی افزود: قطره چکان تنظیمی، آب‌پاش پلیمری، شیر خودکار پلیمری، شیر خودکار آلومینیومی، کلید شیر خودکار، شیرهای توپی، رایزر پلیمری، کمربند انشعاب، سه پایه آبپاش، پایه آبپاش آلومینیومی و تی‌اف، تبدیل دنده‌ای پلیمری رایزر آلومینیومی، آبپاش SR30، وآبپاش RX25 از جمله محصولات تولیدی این شرکت است.

این فعال دانش‌بنیان همچنین بیان کرد: از مهمترین مولفه‌های نفوذ در بازارهای جهانی، کیفیت محصولات است. شرکت ما با ارائه محصولات با کیفیت مطابق با استانداردهای روز دنیا و حضور در نمایشگاه‌های کشاورزی مطرح جهان توانسته است در بازارهای بین‌المللی نیز جایگاه ویژه‌ای پیدا کند در حال حاضر محصولات ویسپار به بیش از 10 کشور در خاورمیانه و اروپای شرقی صادر می‌شود.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/23

کلمات کلیدی
//isti.ir/Zkpq