عنوان
يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧-
پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی:


  چاپ        ارسال به دوست

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی:

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی:

ییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: متمردین اجرای قانون ملی ایمنی زیستی پیگیری قضایی می شوند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهندس عباس رجایی، رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، در نشست تخصصی چالش های زیست فناوری کشاورزی و تجاری سازی گیاهان تراریخته از پیگیری قضایی متمردین اجرای قانون ملی ایمنی زیستی خبر داد و از دولت جدید خواست تا این قانون را بدون کم و کاست اجرا کند.
وی افزود: دولت باید تولید انبوه و تجاری سازی محصولات تراریخته را در دستور کار خود قرار دهد.
همچنین، دکتر بهزاد قره یاضی، مدیر گروه پژوهش ستاد توسعه زیست فناوری، گفت: مخالفت علنی برخی از مشاوران سازمان ها با قانون ملی ایمنی زیستی و تولید محصولات تراریخته در کشور درست نیست و باید فکری برای این موضوع کرد.
در ادامه این نشست، دکتر مختار جلالی، رییس انجمن ژنتیک ایران نیز ضمن تاکید بر اهمیت مهندسی ژنتیک برای تولید محصولات کشاورزی، گفت: اگر محصولات تراریخته خوب نیستند چرا سالیانه 5 میلیارد دلار واردات از این دست محصولات به کشور وجود دارد و چرا هیچ اعتراضی در این زمینه وجود ندارد و با تولید ملی آن مخالفت می شود؟
همچنین مهندس سیده سکینه عمرانی نماینده مردم سمیرم و ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای ملی ایمنی زیستی کشور به همراه دکتر احمدرضا بهرامی معان پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد در این نشست حضور داشتند و به ارائه نکاتی پرداختند.
نشست تخصصی چالش های زیست فناوری کشاورزی و تجاری سازی گیاهان تراریخته در حاشیه نخستین کنگره بین المللی و سیزدهمین کنگره ژنتیک ایران برگزار و نتایج آن به صورت یک بند مستقل در قطعنامه این همایش منتشر شد. همچنین شرکت کنندگان در نشست از دولت خواستند تا با اجرای قانون ملی ایمنی زیستی راه تولید محصولات تراریخته را هموار کند.


١١:١٥ - 1393/03/17    /    شماره : ٦٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٦٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir