عنوان
دوشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٨-
پیوندها
صفحه اصلی > آرشیوها > آرشیو اسلایدر 
اخبار > فراخوان شرکتهای خلاق


فراخوان شرکتهای خلاق

فراخوان شرکتهای خلاق

درچارچوب سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و تدابیر مقام معظم رهبری، ایجاد و ارتقای زیست بوم نوآوری و کارآفرینی به منظور توسعه اقتصاد دانش بنیان یکی از محورهای اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جهموری در دوره اخیر بوده است.

درچارچوب سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و تدابیر مقام معظم رهبری، ایجاد و ارتقای زیست بوم نوآوری و کارآفرینی به منظور توسعه اقتصاد دانش بنیان یکی از محورهای اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جهموری در دوره اخیر بوده است. در کنار شکل گیری شرکتهای دانش بنیان در مراکز علمی و دانشگاهی، بخش دیگری از شرکتها که عمدتا در صنایع خلاق، فرهنگی و خدمات نوین و مبتنی بر فضای دیجیتال فعال هستند در این زیست بوم ظهور و بروز نموده و در حال رشد هستند. شرکت خلاق به شرکتها و موسسات خصوصی نوآوری اطلاق می­ شود  که یا در صنایع خلاق و فرهنگی مشغول به فعالیت بوده و یا الگوهای نوین کسب و کار را در ارائه محصولات و خدمات خود به کار گرفته باشند. الگوهای نوین کسب و کار از موضوعاتی است که در ستاد توسعه فناوری­ های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست مطرح می­ باشد و عبارتست از خلق مزیت رقابتی مبتنی بر نوآوری در مدل کسب درآمد، کاهش هزینه­ ها، مدیریت زنجیره تامین، بازاریابی، متمایز سازی محصولات، خدمات و سایر فعالیت­هایی که منجر به ساختارهای جدید در الگوهای کسب و کار بنگاه می­شود و عموما مبتنی بر بکارگیری موثر ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه ­های اولویت­ دار و صاحب مزیت کشور نظیر کشاورزی، حفاظت از محیط زیست، افزایش بهره ­وری منابع آب، دسترسی برابر به منابع و بهینه سازی مصرف منابع آب می شود.

شرکتهایی که در این زمینه فعالیت می­ کنند و  تمایل دارند به عنوان شرکت خلاق ثبت شوند مشخصات شرکت و زمینه تخصصی فعالیت شرکت خود را طی نامه­ای به ستاد به نشانی pub@ab.isti.ir تا روز شنبه 8 دی ماه ارسال نموده  و در سایت ircreative.isti.ir ثبت نام نمایند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir