عنوان
يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧-
پیوندها
صفحه اصلی > اخبار 
اخبار > الگوی علاج‌بخشی دریاچه ارومیه با تاکید بر آبخوانداری بررسی شد


  چاپ        ارسال به دوست

طی نشستی و با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛

الگوی علاج‌بخشی دریاچه ارومیه با تاکید بر آبخوانداری بررسی شد

راهکارهای علاج بخشی دریاچه ارومیه با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نوزدهمین جلسه کارگروه ویژه آب ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست بررسی شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، نوزدهمین جلسه کارگروه ویژه آب با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی، معاون توسعه فناوری معاونت علمی و دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست برگزار شد و در دستور جلسه این نشست راهکارها وپیشنهادات جدید علاج بخشی دریاچه ارومیه مورد بررسی قرار گرفت. 
همچنین در این جلسه گزارش الگوی علاج بخشی دریاچه ارومیه با تاکید بر آبخوانداری و مدیریت جامع حوزه آبخیز با همکاری پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری انستیتو آب و انرژی دانشگاه صنعتی شریف ارائه شد.
در بخش های مختلف این گزارش که در نوزدهمین جلسه کارگروه آب ارائه شد، مباحثی چون وضعیت موجود حوزه دریاچه ارومیه، مشکلات و چالش های عمده دریاچه ارومیه، اهداف، راهکارهای علاج بخشی و ساماندهی دریاچه، دستاوردهای طرح ساماندهی حوزه دریاچه ارومیه و زمان بندی و هزینه های اجرایی طرح های مطرح شده مورد بررسی قرار گرفت.
در گزارش مذکور که به بررسی طرح علاج بخشی دریاچه ارومیه با تاکید بر آبخوان داری و مدیریت جامع حوزه آبخیز پرداخته شده به سرفصل هایی چون مدیریت منابع آب در سطح دریاچه، عملیات آبخیزداری، آبخوان داری و مدیریت زراعی اشاره شده است.
اين طرح با رويكرد مديريت حوضه اي و حاصل تلفيق گزارشات موجود و هم اندیشی طی نشست هاي كميته اي فني مركب از متخصصان و صاحبنظران وزارت نيرو، وزارت كشاورزي، سازمان حفاظت محيط زيست و دانشگاه صنعتي شريف در ستاد توسعه فناوری آب، فرسایش، خشکسالی و محیط زیست معاونت علمی ریاست جمهوری تدوین شده است. 
همچنین در اهداف کوتاه مدت این طرح به موضوع ساماندهی دریاچه در شرایط بحرانی پرداخته شده و در اهداف بلند مدت نیز به موضوع مدیریت جامع و توسعه پایدار حوزه دریاچه ارومیه پرداخته شده است. 
در گزارش الگوی علاج بخشی دریاچه ارومیه با تاکید بر آبخوانداری و مدیریت جامع حوزه آبخیز، راهکارهای علاج بخشی و ساماندهی دریاچه ارومیه نیز در سطح دریاچه و در سطح حوزه آبخیز نیز مورد بررسی قرار گرفت.


١٤:٠٣ - 1394/12/05    /    شماره : ١٣٠٠٧    /    تعداد نمایش : ٢٧٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir